Ne Haber? Cemâlnur Sargut Antalya Kitap Fuarı’ndaydı

Antalya  Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleşen Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı 16 Eylül 2013 tarihinde, “kitaplar yaşadıkça” sloganıyla açılışını yaptı. Antalya vali yardımcısı Recep Yüksel’in konuşması ile açılan fuarda mutasavvıf yazar Cemâlnur Sargut da yer aldı.

Etkinlikleri ve söyleşileri ile birlikte büyük ilgi gören fuar, 21 Eylül Cumartesi günü Cemâlnur Sargut’u ağırladı. Okurlarıyla buluşan Sargut’a ilgi büyüktü. Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılan söyleşide Sargut, Allah aşkı, namaz, tövbe, sevap ve günah konularına değinirken İslâm dininin yaratılmış her şeye değer veren tek din olduğunu söyledi. Sargut konuşmasının devamında aşk kelimesinin açıklamasını ve mânâsını anlattı.

Sargut’un okurlarıyla dolup taşan ve çoğu kişinin ayakta kaldığı salonda, nefsin mertebeleri ve Allah ile irtibâtı artırmanın yollarını Sargut, şu cümlelerle anlattı: “Allah’tan gelen sıkıntı ve belâlara şükretmek ‘Allahım bana merhaba diyor’ diye düşünmek gerekir. Her hâdisede Allah’a şükredin. Çünkü en büyük acıları ve sınavları en sevdiğine verir. Hâdiselere bu gözle bakarsanız her dâim mutlu olursunuz”.

Cemâlnur Sargut, “iyisiyle kötüsüyle her şey bu dünyaya lazım. Ebu Cehil olmasaydı Peygamber’in güzelliği ortaya çıkmazdı” diyerek dinleyenleri teslimiyete çağırdı. “İslâm demek Allah’a teslim olmak demektir” diyerek konuşmasını tamamladı.

Sargut, söyleşi sonunda okurlarından gelen soruları da yanıtlayarak kitaplarını imzaladı.

 

   

 

The following two tabs change content below.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın