Ne Haber? 11. “Dost” İslâm’a Hizmet Ödülleri Sahiplerini Buldu

“DOST” İslâm’a Hizmet Ödülleri takdim gecesinin 11.si, İslâm Peygamberi Hz. Muhammed’in (s.a.s.) doğumunun 1444. senesi vesîlesiyle, Mevlid Kandili’nin ertesi günü olan 3 Ocak 2015 Cumartesi günü, TÜRKKAD, KERİM Vakfı ve ALTAY Vakfı tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen bir organizasyonla gerçekleştirildi. Her sene farklı bir tema ile gerçekleştirilen ödül gecesinin bu seneki konusu “HİCRET”ti. Dost ödülü, bu yıl ilâhiyatçı İsmail Kara’ya ve Fransa’dan Tayep Chouiref’e verildi.

 

Hicret’in konu edildiği 11. “Dost” İslâm’a Hizmet Ödülleri gecesi, “Kelebeğin Rüyası” filminin müzikleri ile Grammy aday adayı olan Rahman Altın’ın etkileyici sahne performansı ile başladı. Altın’ın Hz. Peygamber’in Medine’de karşılanışı sırasında Medine halkı tarafından söylenen “Talâ al Bedru Aleyna” ilâhisine getirdiği muhteşem yorum geceye katılanları derinden etkiledi.

 

“Dost” İslâm’a Hizmet Ödülleri ilk olarak 2005 yılında TÜRKKAD İstanbul Şubesi başkanı mutasavvıf-yazar Cemâlnur Sargut’un girişimleri ile verilmeye başlandı. 11. Ödül gecesinde bir konuşma yapan Cemâlnur Sargut, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:  “Hicret, İslâm’a, teslimiyete, Allah’ın önünde boyun vermeye göçtür. Hicret, negatiflikten pozitifliğe, dostsuzluktan dost olmaya göçtür. Hicret, nefsten rûha doğru yapılan göçtür..

 

Kendilerini gecenin kudsiyetinden dolayı belirli bir isim ile adlandırmayan hanende ve sazendelerin icra ettiği konser ile gece son buldu.

 

The following two tabs change content below.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın