Cemâlnur Sargut Yeniden Almanya’da…

Cemâlnur Sargut Hocamız, 19 ve 20 Eylül tarihlerinde Almanya’nın Siegen ve Köln şehirlerinde verdiği iki konferans ile Almanya’daki ve çevre ülkelerden Almanya’ya gelen gurbetçilerimiz ile buluştu. Cemâlnur Sargut, Siegen ve Köln’deki konferanslarında izleyicilerin sorularına da yanıt verdi.

Siegen’de “Hakikat-ı Muhammediye ve nefsin mertebelerine” değinen hocamız, Köln şehrinde ise “Tevhid, Allah’ın birliği ve dinlerin çeşitliliği” konusunu ele aldı. Cemâlnur Sargut, ayrıca dinlerarası ilişkide sufizmin rolü ile ilgili olarak da konuştu.

Almanya dışından da izleyicilerin konferansa katıldığını öğrenen Sargut, memnuniyetini ifade ederken, yabancı ülkelerde yaşayan vatandaşlarımızın bu tür programlara ne denli ihtiyacı olduğunu da vurguladı.

Hocamız bu konferanslardan sonra Almanya programlarına Kasım ayında Frankfurt ve Dortmund şehirlerinde vereceği konferanslar ile devam edecek. Ayrıca 2016 yılının Nisan ayında da Berlin ve Braunschweig’daki konferanslarıyla sohbet programlarını sürdürecek.

Bülent Şener

The following two tabs change content below.

Nefes Arşiv

Nefes Akademi; tasavvufî bilginin güvenilir kaynağı...
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın