Şükür

Şükürler olsun bizi bir Ramazan’a daha kavuşturan Allahım…

İşiten kulağım, gören gözüm, tad alan damağım için sana şükürler olsun.

 

Tutmamı nasip etttiğin her oruç için sana şükürler olsun.

Bir vesile tutamadığım günlerde duyduğum suçluluk duygusu ve yürek sızlaması için sana şükürler olsun.

 

İftarda, sahurda her lokmayı başkalarıyla paylaşabildiğimiz için sana şükürler olsun.

Sofranın etrafına onlarca kişi oturup dakikalarca ezanı beklerken içime dolan huzur için sana şükürler olsun.

 

İftar sonrası çoluk çocuk salondaki halıya saf tutup kılabildiğimiz her rekât namaz için sana şükürler olsun.

 

Büyüklerine özenerek zor da olsa tuttukları orucu alkışlar arasında açan ve kendileri için hazırlanan özel iftar gecesine kuş cıvıltılarına nispet heyecanlarla gelen çocuklarımız için sana şükürler olsun.

 

Bugünün Ramazanlarını bize coşkuyla geçirttiğin ve “nerede o eski Ramazanlar” diye başlayan nostaljik klişeye bizi sokmadığın için sana şükürler olsun.

 

Hocamızın elinden yiyebildiğimiz tüm madde ve mânâ lokmaları için, insan olabilmemiz, her yaradılmışa karşı ünsiyet kazanabilmemiz ve kendimizde varolan Allah’a ait ismin en güzel şekliyle ortaya çıkabilmesi adına bizim yerimize her yükü taşıyan, bizi irşad eden dostunun varlığı için sana şükürler olsun.

 

 

The following two tabs change content below.

Emine Ebru

Orta halli, sıradan bir Türk ailesinin yine orta halli, sıradan çocuğu olarak yetişmiş bu fakir. Hayatının ilk 30 yılını gayretiyle dünyada mekan kurmaya harcamış; akıllı insan olmayı, hayırlı evlat olmayı, iyi okullarda okuyup kariyer yapmayı bir de kendini çocuklarına feda eden türden anneliği en ala hayat sanmış. Dünyayı kontrol edebileceğini sanmış, edemediğini gördüğü her anda da yaygarayı basmış. Sonra bir el öpmüş ve yıllarca kurduğu kumdan kaleleri yıkılıvermiş. Bütün kavramlar, bütün renkler, iyiler kötüler birbirine karışmış BİR olmuş. Artık varlık iddiasını yok etmeye, nefsine galip gelmeye ve aklı bu sefer gönlüyle bulmaya çalışıyor. Kul olmaya çalışıyor. Her an hata yapmaya devam ediyor, edeceğini de biliyor ama en azından niyetlerini ve tevbelerini temiz tutmaya çalışıyor.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın