Ne Haber? Cemâlnur Sargut Yeniden Almanya’da…

Cemâlnur Sargut Hocamız 27 Kasım ile 30 Kasım 2014 tarihleri arasında Frankfurt’da iki, Aschaffenburg ve Essen’de birer olmak üzere verdiği dört konferans ile hem gurbetçilerimizle hem de diğer din mensubu kişilerle buluştu.

Frankfurt’ta “Şefkat ve inancın aile içinde yaşanması” konulu iki konuşmasıyla Türk ve Almanlardan oluşan bir gruba hitâb eden hocamızın konuşmaları Türkçe’den Almanca’ya çevrildi.

“Güzel Ahlâk, Nefis ve Huzur” konulu konferanslarıyla hem Aschaffenburg hem de Essen’de konuşan hocamız, bu iki şehirde yaklaşık 900  gurbetçimizle buluştu.

Bu şehirlerdeki konferanslara sadece Almanya’dan değil, İsviçre, Belçika ve Hollanda’dan da izleyicilerin katıldığını gören hocamız memnuniyetini ifade ederken, yabancı ülkelerde yaşayan vatandaşlarımızın bu tür programlara ne denli ihtiyacı olduğunu da vurguladı.

Hocamızın bu konferanslardan sonraki Almanya programları 2015’in Mayıs ayında Kassel, Hannover ve Braunschweig şehirlerinde olacak.

(Haber: Bülent Şener)

9b. hernefes - aralık2014 - ne haber - melike - foto 2- son 9c. hernefes - aralık2014 - ne haber - melike - foto 3- son 9d. hernefes - aralık2014 - ne haber - melike - foto 4- son 9a. hernefes - aralık2014 - ne haber - melike - foto 1- son

The following two tabs change content below.

Nefes Arşiv

Nefes Akademi; tasavvufî bilginin güvenilir kaynağı...
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın