Editörden (Eylül-Ekim 2017)

Her Nefes Dostlarımıza Merhaba,

 

Yeni sayımızda, yeni bir konuyla yine biraradayız çok şükür. Eylül-Ekim 2017 sayımızın konusunu “Eğitim ve Tasavvuf” olarak belirledik. Gönlümüzden dilimize, kalemimize düşen hislerimizi ve düşüncelerimizi siz dostlarımızla paylaşmak istedik.

 

Yüce Rabbimiz bu âlemi yaratırken her an yeni bir şe’nle dirilen, sınırsız ilmini bize göstermiş, gösteriyor. Mübârek Peygamberimiz de öğrenmeye ve ilime verdiği kıymeti “İlim Çin’de bile olsa gidin alın” hadis-i şerifi ile bizlere hatırlatıyor. Aynı zamanda bu hadis-i şerif ile öğrenmenin, ilmin önemine ve kıymetine işâret ediyor. Dolayısıyla yüce dinimiz öğrenmeye, öğrenene ve öğretene büyük kıymet veriyor.

 

Bu durumda bize sadece öğrenmek ve inşallah öğrendiklerimizi yaşamaya çalışarak göstermek düşüyor. İşte bu sayıda bu konuyu beraberce düşünelim istedik. Biz öğrenmede neredeyiz? Hayatı ve kendimizi ne kadar öğrendik? Ne kadar anlayabildik? Bu soruları ve daha birçok başka soruyu kendimize, gönlümüze sorduk. Kendimize, hayatlarımıza, aldığımız eğitimlere göz attık. Farkına vardığımız, varamadığımız durumları kendimizce ve elbette dilimiz döndüğünce irdeledik. Sizlere iletmeye, sizlerle paylaşıp dertleşmeye çalıştık. İnşaallah bu vesîle ile siz ezelî gönül dostlarımız da bizim bu hasbî hâlimizi beğenir ve kendi hâlinizi bizlerle paylaşırsınız. Lütfen bize yazın ve konularımıza dâir görüş ve önerilerinizi paylaşın.

 

Kusuru şahsımıza, beğendiğiniz her şey, yegâne öğretene, El-Alîm isminin sâhibine âit olmak üzere Eylül-Ekim 2017 sayımıza hoşgeldiniz, safâlar getirdiniz.

 

The following two tabs change content below.

Yosun Mater

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın