Orkestra Zikreyledi

 

Kerim Vakfı’nın proje ortaklarından olan Nef Vakfı’nın yeni girişimleri olan Nef Filarmoni Orkestrası, ilk konserlerine besmele kabilinden Kenan Rifâî Hazretleri’nin beste ve güftelerinden oluşan bir repertuvar ile başladı. 10 Ocak günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşen konser, “İlâhiyât-ı Ken’ân”dan seçilmiş olan güfte ve bestelerle dinleyicilere ulaştı.

Çok yoğun bir katılımın olduğu gecede, hiç boş koltuk kalmadığı gibi dinleyiciler, merdivenlere oturdu. Yeni bir oluşum, büyük bir ilgi ile karşılandı.

Doç. Dr. Mustafa Tokaç’ın sanat yönetmenliğini, Orhan Şallıel’in şefliğini üstlendiği konserde 21 eser seslendirildi. Şeref solisti olarak konserin son bölümünde Ahmet Özhan’ın yer aldığı konserde Ufuk Yürüç, Murat Irkılata, Ömer Faruk Belviranlı ve Serkan Kocadere de solist olarak sahneye çıktılar. İstek alkışı üzerine solistler sahneye yeniden çıkarak, “Rifâî Seyyid Ahmed’dir figânım” eserini birlikte seslendirdiler. Konserin ardından Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

The following two tabs change content below.

Müge Aydın

Son Yazıları: Müge Aydın (Profiline git)

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın