Editörden (Mart 2014)

“İzinden, gözünden, sözünden, özünden Allah ayırmasın.

Ey Hakk’ı bildiren, ona götüren, perdeyi kaldırıp onu gösteren…Hakk’ın var olduğunu, varlığın Hak olduğunu, görünenin gösteren, gösterenin görülen olduğunu bildiren!

 

Bu dünyâda, o dünyâda, Allah senden ayırmasın…”

 

Sâmiha Ayverdi, Hancı

 

 

İnşaallah çok beğeneceğiniz yeni sayımızla huzurunuzdayız. Efendim, bu sayımızın konusu, bir Osmanlı hanımefendisi, son derece ileri görüşlü bir Türk kadını, bir mütefekkir ve yazar. Yazıları ve kitapları ile yılları, çağları etkileyen bir Allah sevgilisi… Kıymetli hocası Ken’an Rifâî Hazretleri’nin değerli öğrencisi ve elbette çok müstesnâ öğrenciler yetiştiren, hizmet ehli, çok özel bir öğretmen Samihâ Ayverdi, Samihâ Annemiz…

 

İtiraf etmeliyim ki bu giriş yazısını yazmak son derece zor. Türkçeyi en iyi kullanan bu özel öğretmen karşısında insanın dili tutuluyor, kalemi kırılıyor. Onun için bu sayının girişi, O’nun en çok sevdiğim şiir kitabından aldığım şiirlerinden biriyle olsun istedim. Kendisinin sonsuz hoşgörüsüne ve mâneviyatına sığınarak, hoşgeldiniz demek istiyorum. Bu kadar özel bir sayıda sürçü lisan ettiysek, lütfen hatırlayınız: Tüm kusur ve eksiklikleri bizlere, tüm güzellikler derginin sahibine aittir.

 

İnşaallah o güzel sultanlara lâyık evlâtlar olabilmek niyazıyla Mart 2014 sayımıza hoşgeldiniz efendim….

The following two tabs change content below.

Yosun Mater

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın