Editörden (Aralık 2015)

Merhaba Dostlar,

 

Her Nefes’in Aralık 2015 sayısına hoşgeldiniz. Bir milâdî yılı daha geride bırakmak üzere olduğumuz bugünlerde sayımızın konusu “Hz. Mevlânâ”. Zamanın, yüzyılların ötesinde olan, Allah aşkının doruk noktalarından, insan-ı kâmiller içerisinde müstesna bir yere sahip, gönüller sultanı Hz. Mevlânâ’yı bu senenin son sayısında ve siz gönül dostlarımız eşliğinde hep beraber zikredelim istedik.

 

Aralık ayı içerisinde hepinizin gayet iyi bildiği gibi 17 Aralık’ı idrak ediyoruz. 17 Aralık, Hz. Mevlânâ’nın Hakk’a yürüdüğü ve kavuştuğu gündür. Kendisi tarafından “Şeb-i Arus”, “Düğün gecesi”, “Vuslat günü” isimleri ile de anılan kendilerinin bu mübârek yürüyüşlerinin 742. sene-i devriyesini de hatırlayalım ve hatırlatalım istedik.

 

Yılda en az bir kez bütün dünyanın kalbinin, hoş bir tevâfuk olarak, Türkiye’nin neredeyse tam ortası, tam kalbi olan Konya’da attığı, Allah âşıklarının orada toplandığı bugünlere de kendimizce eşlik etmeye çalışalım istedik.

 

Âlemlere nimet, Allah’ın sevdiği bu büyük tevâzu sultanını, dilimiz döndüğünce, kalemlerimizden kağıtlarımıza dökülen, kifayetsiz kelimelerimizce, kendimizce anlatmaya çalıştık. Elbette eksik ve yetersiz kaldık. Gayret bizden, nimet kendisinden ve himmet Hz. Allah’tan olsun inşaallah niyâzı ile karşınıza geldik.

 

Bu vesile ile öncelikle Şeb-i Arus’un yüzü suyu hürmetine o güzellerden hakkımızda hayırlı olanı diliyor ve niyaz ediyoruz. Yine bu vesile ile 2016 yılının da herkes için sağlık, mutluluk, bolluk, bereket dolu bir sene olmasını diliyoruz. Yeni sayımıza hoşgeldiniz ve safâlar getirdiniz efendim.

 

Yosun MATER

 

 

The following two tabs change content below.

Yosun Mater

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın