Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut’un Mesnevi Şerhi dersleri her hafta Perşembe günleri Altunizade Kültür Merkezi‘nde bir öğrencisi ile beraber gerçekleştirilmektedir.

Yayın Günü: 10 Aralık 2015, Perşembe
Yayın Saati:10:00
Diğer Katılımcı: Arzu Karslıoğlu

Bu dersler Nefes Yayınevi’nin sponsorluğunda www.nefesyayinevi.com/canli-yayin adresinden canlı yayınlanmaktadır.

14 yorumlar
 1. nil
  nil söyleyen:

  Merhabalar…her sohbetinizi tekrar tekrar dinliyorum…çok değerli hepsi gerçekten…inşallah siiznle aynı ortamda sohbetinize katılmak nasip olur…sevgiler…Cemalnur hocam ve emeği geçen herkese…

  Cevapla
 2. Zehra
  Zehra söyleyen:

  Hayırlı günler herkese ozlettiniz hocam kendinizi sabirsizlikla bekliyorum sohbetinizi yorumlarda meltem baran hanim efendinin sordugu sorulari bende merak ediyorum aslinda okurken subhanallah dedim ayni beni anlatmis ama ben cevabini aldim ve zamanla muridinin ortaya cikaracagini soylemistiniz bir sohbette ama ben yinede kendi ismimi kendime en yakin olani hangisidir diye merak ediyorum hissederekmi bulabilirim yoksa bu isim kendime cok benziyor diyerek mi yoksa zamanla mi ortaya cikar aciklarsaniz memnun olurum maksadim kendimi o isimde daha gelistirmek vesselam.

  Cevapla
 3. Meltem Baran
  Meltem Baran söyleyen:

  Hocamın ellerinden öper kendisine ve değerli öğrencilerine teşekkürü bir borç bilirim.2 yıldır videoları sürekli takip ediyorum.ufkumu açan ,hayatıma yeni bir yön vermemi sağlayan hocama şükürler ediyorum.Aklıma bir soru takılıyor bir ders izliyorum ve cevap buluyorum.öğrencilerini kıskanmamak elde değil ama buna da çok şükür.Allah inşallah onlara da hocam gibi bir çok öğrenci yetiştirmek nasip eder.

  Cevapla
 4. Fatma Kınaytürk
  Fatma Kınaytürk söyleyen:

  Allah Cemalnur Hocadan ve bu video yayınlarını bize ulaştıran herkesten razı olsun.
  Cemalnur hocama bir soru sormak istiyorum cevaplaması mümkün olursa
  Ben Isparta’da yaşıyorum haftada 5 – 10 ders dinlemeye çalışıyorum. Derslerde anlatılan isimlerin bizde aşikâr olma manasını pek kavrayamıyorum. Bizde bazı isimler var ve biz bunları bilemiyoruz. Yalnız isimlerin aşikâr olması ile biz bunu davranışlarımızda görüp hangi isim olduğunu algılayabilir miyiz?
  Celal isimleri Cemal tecellilere dönüştürebiliriz demiştiniz bunu da davranışlarımız mı belirliyor yoksa bunu algılayabilmemiz için daha çok ilime ihtiyacımız mı var.bunu nasıl kazanabiliriz?Bu isimler Allah’ın 99 ismi midir?bu konuda önerebileceğiniz bir kitap var mıdır?
  Birde Kenan Rıfai Hazretlerinin mesnevi şerhini evde kendimiz okumakla anlayabilir miyiz?Eğer mümkünse kitaba nasıl ulaşabilirim?
  Hocam Gülmek bulaşıcıdır diye bir söz var.Bence Allah sevgisi bulaşıcıdır.Allah Aşkı anlatılan yerde sevgi coşarak gönüllere yayılıyor. Allah size Allah Aşkın’ı anlatmayı her daim nasip etsin,daha çok insana ulaştırmayı nasip etsin. Sağlıcakla kalın sevgiler saygılar

  Cevapla
  • Nefes Akademi
   Nefes Akademi söyleyen:

   Efendim mail adresinizi kontrol ederseniz sevinirim. Sorularınız ile alakalı bir mesaj iletmemiz gerekti.

   Cevapla
 5. nursen karakoc
  nursen karakoc söyleyen:

  Hocam Allah razı olsun Allah anlattıklarınızi hal etmeyi bize nasip etsin Allah size uzun ömürler versin
  Sizin kitaplarinizdan ve sohbetlerini den çok yararlanıyordu çoktesekkur ederiz

  Cevapla
 6. Sibel yegin
  Sibel yegin söyleyen:

  Her iki cihan da Yüce Allah çok kıymetli efendim hocam dan ve onun tüm ekibinden razı olsun…Allah in birliğinene emanet olun efendim….

  Cevapla

Yorumla

Yorum yapmak ister misiniz?
Gelişmemizde katkınız olsun.

Bir Yorum Yazın