Ne Haber? Cemâlnur Sargut Berlin’deydi

Cemâlnur Sargut Hocamız, “Internationales Literaturfestival” adı altında bu yıl 14.’sü düzenlenen kültür festivali kapsamında, Almanya’nın başkenti Berlin’de 17 ve 18 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleşen iki konferans ile çeşitli yabancı uyrukluların ve Türk vatandaşlarının oluşturduğu bir topluluğa hitab etti.

Hocamız ilk gün festivalin yapıldığı salonda “Dinle” adlı kitabının içeriğinden örnekler vererek konferansını gerçekleştirdi. Cemâlnur Hocamız, festivalin ikinci gününde ise Berlin Şehitlik Camii’nde “Güven” konulu feyizli sohbeti ile izleyicilerle beraberdi. Burada yoğun ilgiyle karşılaşan hocamız, konferansının son bölümünde ilk günkü sohbetinde olduğu gibi sorusu olan izleyicilerin sorularını cevapladı. Aynı zamanda hocamız Almanya programlarının önemine değinerek, burada yaşayanların bu tür programlara çok ihtiyacı olduğunu da sözlerini ekledi.

Almanya’nın başkenti Berlin’de güzel ve mânâsı büyük olan bir camide konferans vermekten hoşnut olduğunu beyan eden hocamızın Almanya programları, Kasım ayında  Frankfurt ve çevre şehirlerde vereceği konferanslarla sürecektir.

 

Bülent Şener

The following two tabs change content below.

Nefes Arşiv

Nefes Akademi; tasavvufî bilginin güvenilir kaynağı...
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın