Yazılar

İslam ve Çin Medeniyeti Sempozyumu

3-4 Nisan 2015 tarihlerinde Çin Pekin Üniversitesi İleri Beşeri Bilimler Enstitüsü, Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şubesi ve Kerim Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından ‘İslam ve Çin Medeniyeti’ Sempozyumu düzenlenecektir. Sempozyumda Cemalnur Sargut ‘İslam Tasavvufu ve Kadîm Konfiçyüs anlayışının mukayesesi’ başlıklı bir tebliğ sunacaktır. Türkiye’den Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç, Prof. Dr. Ekrem Demirli, Doç. Dr. Osman Nuri Küçük ve Doç. Dr. Semih Ceyhan da katılımcılar arasındadır.

Siirt 2. Kitap Fuarı Yeni Bir Heyecanla Başlıyor

“Bir Kitaptır Siirt Üç Dilde Yazılan”

Siirt Valiliği’nin himayesinde geçen yıl ilki düzenlenen Siirt Kitap Fuarı’nın, ikincisi bu yıl “Geleceği Kitapla Kurmak” sloganıyla 31 Mart – 05 Nisan 2015 tarihleri arasında kapılarını kitapseverlere açıyor.

Siirt’in ve bölgenin kültürel zenginliğine önemli katkı sağlayan kitap fuarı süresince, binlerce çeşit kitaplarıyla 80 yayınevi ve beğeniyle takip edilen 16 yazar Siirt’e geliyor. Rasim Özdenören, Yasin Aktay, Bejan Matur, Ruşen Çakır, Muhsin Kızılkaya, İhsan Süreyya Sırma, Mustafa Armağan, Cihan Aktaş, İsmail Kılıçarslan, Selahattin Yusuf, Ahmet Turgut, Fadime Özkan, Fahri Aral, Tarık Tufan, Bahadır Yenişehirlioğlu ve Coşkun Aral, 2. Siirt Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle buluşacaklar, okuyucularıyla söyleşecek ve kitaplarını imzalayacaklar.

Siirt 2. Kitap Fuarı 31 Mart – 05 Nisan 2015 tarihleri süresince, 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Web Sayfası: http://www.siirtkitapfuari.com/

Adres: Siirt Valiliği Sosyal ve Kültür Merkezi Çadırı
Kooperatif Mahallesi, Atilla Koç Caddesi,
(Alyans Düğün Salonu Karşısı) Merkez, Siirt

http://www.facebook.com/siirtkitapfuaricom