Editörden (Haziran 2014)

Merhaba dostlar,

 

Haziran 2014 sayısına hoşgeldiniz. Bu sayımızda konumuz “Ramazan.” Bildiğiniz gibi bu sene mübârek Ramazan ayı 28 Haziran’da başlıyor.

 

”Onbir ayın sultânı”, “Gecelerin en hayırlısı Kadir Gecesini, son üçte birinde barındıran, ayların en hayırlısı” olan Ramazan ayına inşaallah yine kavuşmak nasip olacak. Sizi bilemem dostlar ama beni şimdiden mübârek ayın heyecanı, garip bir mutluluk, bir güzellik sardı sarmaladı. İftarların, sahurların, dostların, o sultanlar sultânı istiyor diye, sadece O istiyor diye, bir yudum buz gibi su içip canı ferahlatmanın, tüm hücrelerimden “çok şükür “diyebilmenin hevesi ve iştiyâkı içindeyim. Allah hayırla kavuşmayı nasip etsin inşaallah. Bu vesile ile eski Ramazanları, nefislerimizden vermeye çalışacağımız zekâtları, diş kiralarını ve çocuk iftarlarını yeniden anmak ve anlamak ve yetim başı okşama sünneti de dahil olmak üzere hepsini yeniden yeniden yaşamak heyecanındayım.

 

Velhâsıl bir güzel telâş bizleri sardı sarmaladı çok şükür. Bu nedenle istedik ki bu sefer Ramazan başlamadan, güzel dinimizin emirlerini, güzeller güzeli peygamberimizin hâlini ve sünnetlerini, an’anelerimizi ve âdetlerimizi hatırlayalım ve hatırlatalım istedik. Heyecanımızı, mutluluğumuzu siz HerNefes dostlarımızla paylaşalım, sizleri de bu hâlimize ortak edelim ve inşallah bu heyecanı birlikte yaşayalım istedik.

 

Efendim, mahcup olmamak dileğiyle yeniden hoşgeldiniz diyoruz. Kusurları bizlere, güzellikleri herşeyin sahibine âit olarak, buyurun gönül soframızda beraber iftar edip “çok şükür!” diyelim…

 

 

Hürmet ve muhabbetlerimle,

The following two tabs change content below.

Yosun Mater

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın