Editörden (Ekim 2014)

Merhaba dostlar,

 

Ekim 2014 sayımızın konusu öyle bir konu ki, hangi noktadan bakarsanız bakın, benzersiz ve inanılmaz… Doğrusu o mübâreği anlatmaya nereden başlanır, bilemiyorum.

 

Efendim, bu ayki konumuz, Hz. İbrahim (a.s.). Peygamberler arasında çok özel bir peygamber. İlâhî kitabı olan tüm dinler için kıymetli, her ilâhî kitapta O’na dair bilgiler var. Neredeyse kendinden sonraki tüm peygamberlerin, soyundan geldiği özel bir peygamber. Allah’ın “Halil” adı verdiği, bir evlâdı yokken ihsanda bulunup İshak ve İsmail adında iki oğul bahşettiği, Allah’ın sevgilisi, devrinin inançlarına karşı Allah’ına inanan ve güvenen, tüm kavmini tek Allah’a imana çağıran, ateşleri gül eyleyen, rüyâsını hak bilip nefsini kesmeye-kurban etmeye yatıran, bu teslimiyetine bir koç hediyesi ile ilâhî cevap ve taltif alan, Kâbe’yi yeniden inşâ eden, onaran ve daha birçok hâlin, edebin göstericisi, öğreticisi, velhâsıl bir peygamberler güzeli Hz. İbrahim (a.s.)…

 

Benim mübâreğin adını duyduğumda bir kalemde gönlüme düşenler bunlar. Daha onun hayatından ve yaşadıklarından öğrendiğimiz neler var, neler… Sanırım yazmaya kalkışsak yine kelimelerin yetersiz kaldığı, kalemlerin tükendiği noktalara geliriz. Her Nefes ekibi olarak yine biz dilimizin döndüğünce, kendimizce o güzeli anlatmaya çalıştık. Bizi nasıl etkilediğini, mübârek Kurban Bayramını barındıran ve hacıların kutsal topraklara gittiği bu ayda, kurbanın ve haccın hakikatini O’nunla anlamaya, anlatmaya çalıştık. Her Nefes ekibi adına mübârek Kurban Bayramınızı kutluyorum ve güzellikleri her şeyin sahibine, kusurları biz eksik cüzlere âit olmak üzere, sizlere dergimize hoş geldiniz diyorum.

 

Hürmetlerimle,

 

 

The following two tabs change content below.

Yosun Mater

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın