2012 “Dost” İslâm’a Hizmet Ödülleri

Hz. Muhammed’in (s.a.s) doğumu vesilesiyle her yıl düzenlenen “Dost” İslâm’a Hizmet Ödülleri gecesinin sekizincisi bu yıl, Şişli Belediyesi’nin kısmi sponsorluğunda, “Kur’an-ı Kerîm” başlığı altında 4 Şubat 2012 Cumartesi günü İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı‘nda gerçekleştirildi.
Genel katılıma açık olan ve ücretsiz olan organizasyon www.nefesyayinevi.com ve www.turkkad.orgsitelerinden canlı olarak yayınlandı.
 
Program:
  • Vakıflar adına Açılış Konuşması
  • Diyanet İşleri Başkanımız muhterem Mehmet Görmez’in “Kur’an-ı Kerîm’in hakikati” konulu konuşması.
  • Ödül takdimleri
– Prof. Dr. Ali Bardakoğlu‘na yapmış olduğu hizmetler vesilesiyle 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülütakdîm edilecektir. (Bilgi için tıklayınız)
– Prof. Bruce Lawrence‘a, “The Qur’an: A Biography” isimli kitabı vesîlesiyle 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir. (Bilgi için tıklayınız)
– Son devir tefsir alimlerinden Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır adına ailesine 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir. (Bilgi için tıklayınız)

– Kur’an tilâveti ve erken dönem Kur’an nüshaları üzerinde yaptıkları çalışmalar vesilesiyle Prof. Dr. Tayyar Altıkulaç’a 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir. (Bilgi için tıklayınız)

– Kur’an-ı Kerîm çevresinde şekillenen san’atlardan HAT san’atında Hattat Aziz Efendi adına ailesine 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir. (Bilgi için tıklayınız)

– Kur’an-ı Kerîm çevresinde şekillenen san’atlardan TEZHİP san’atında Muhsin Demironat adına ailesine2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir.(Bilgi için tıklayınız)

– Kur’an-ı Kerîm çevresinde şekillenen san’atlardan CİLT san’atında İslâm Seçen‘e 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir. (Bilgi için tıklayınız)

  • Ara
  • “Lâ Edrî” Tasavvuf Musıkisi Konseri
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın